Usnadněte si
podnikání a život

Controlling, IFRS a US-GAAP

Pod těmito pro řadu lidí neznámými pojmy jako controlling a reporting se skrývá jednoduchá myšlenka spočívající v použití velmi moderních metod řízení firmy.

Rozhodovat se jako manažer či majitel firmy nebo jako živnostník nelze bez rychlých a dostupných informací z různých oblastí svého podnikání.

Právě v takovém okamžiku mluvíme o nějaké formě controllingu ve smyslu moderní metody finančního řízení (nikoli kontroly) podnikání. Umíme navrhnout a nastavit tyto moderní metody řízení jak pro malého živnostníka, tak i na úrovni velké firmy s řadou komplexních a složitých procesů.

Hlavním smyslem je spojit finanční a nefinanční informace z více zdrojů tak, abyste vždy měli co nejaktuálnější přehled o nejdůležitějších informacích Vašeho podnikání a abyste se mohli rychle rozhodovat.

Reporting představuje formu prezentace nějakých informací. Jsme přesvědčeni, že dlouhé texty a komentáře dnes již téměř nikdo nečte. Nejjednodušší forma prezentace bývá často ta nejúčinnější, a proto na základě velmi sofistikovaných postupů a moderních prostředků Vám umíme sdělit přesně ty finanční informace, které potřebujete vědět, v hezkém grafickém kabátě.

Chcete reporty zasílat na email? Není problém. Chcete je mít online dostupné odkudkoliv? Máte je mít. Chcete je mít na zobrazitelné přímo na svém tabletu či chytrém telefonu? To také umíme.

Chcete reporty v reálném režimu, kdy vidíte své nejaktuálnější výsledky a finanční informace? Rádi je poskytneme.

Umíme i živé reporty, kde dotykem na displeji se report automaticky přizpůsobuje či rozpadá do dalších důležitých detailů.

 

Služby, které svým klientům nabízíme v oblasti controllingu/reportingu:

• Návrh nejvhodnější podoby reportingu (termíny, způsob doručení, obsahová náplň).

• Návrh systému firemního controllingu a reportingu dle konkrétních podnikatelských potřeb, který prezentuje důležité informace a výsledky ve snadno pochopitelné formě a struktuře.

• Návrh systému plánování a rozpočtování postavený na základě navrženého controllingu.

• Návrh technického řešení pro mobilní reporting (živé reporty zobrazitelné na chytrých telefonech a tabletech se systémy Android, iOS a Windows).

 

• Adaptace reportů dle českých standardů na reporty s informacemi vykazovanými v souladu s mezinárodními standary IFRS či americkými standardy US-GAAP.

 

• Spolupráce na implementaci standardů výkaznictví IFRS a US-GAAP do života firmy.

Nebudeme Vás nudit reportingovými pojmy jako jsou dimenze, dashboardy, slicery, pivoty apod. Místo toho Vám ukážeme, že tyto techniky Vám mohou velmi sloužit, ať  jste individuální podnikatel či firma.

Nebojte se proto controllingu ani reportingu!.

 

Jak může vypadat základní informace pro třeba individuálního podnikatele?